Nowa restauracja na mapie Krakowa

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz smacznie zjeść? Wśród szerokich alternatyw, jakie daje kuchnia z Europy na dużą uwagę zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to różnorodność aromatów, kolorów i duża porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Typowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Podstawowe włoskie jedzenie

Pasty są podstawą kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają pasty w dziesiątkach form. Praktycznie trudno wymyśleć produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. włoska restauracja w centrum Krakowa Ryby, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy dziczyzna oraz rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty można jeść każdego dnia.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Dobrze przyrządzona pizza włoska to cienkie ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również lasagne, focaccia, piada i szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- ricotty, mascarpone i pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *