opona do roweru duro

Motocykliści czy kierowcy rozmaitego typu samochodów bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, że aby móc upajać się swoim pojazdem podczas sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), trzeba go prawidłowo przygotować. Wiele osób jednak nie użytkuje bliźniaczej zasady względem rowerów, a to znaczny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi własnego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

Opony szosowe 700 duro

Wprawdzie rower to nie auto ani motor, tym samym lista prac, jakie powinniśmy wykonać w czasie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, nazbyt luźny bądź też nadmiernie naciągnięty – należy go stosownie naciągnąć. Poza tym należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz schematycznego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odnajdziemy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W wypadku pęknięć bądź nadmiernego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, żeby w czasie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, właśnie dlatego należy spowodować poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby spowodować luz newralgicznych śrub konstrukcji roweru, a gdy znajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. W dodatku należałoby spowodować detale oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być dostrzegalni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, które należy wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby także rower dokumentnie umyć oraz pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie prawidłowiej chroniony w czasie całego sezonu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *