Pasta czyli makarony

Dobra włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najczęsciej spotykany rodzaj restauracji. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, sycące i ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej jemy pizze. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście kosztują mniej znane dania – tortellini, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją należy przyjrzeć się kilku cechom: jak wiele półproduktów naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie znajdują się również nie tak popularne włoskie potrawy, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków oraz potrawy z różnych części kraju. W najlepszej restauracji poczujemy prawdziwy smak Włoch.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, ale to wcale nie oznacza, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Dobre wino z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna ignorować wina. Obiad w stylu włoskim koniecznie powinien zawierać też trunek. Lampka czerwonego wina to we Włoszech kanon. jedzonko Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi oraz monti z Sardynii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście chce być rozpoznawana jako klasycznie włoska, powinna posiadać nie mały wachlarz win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć wyjątkowość włoskiego gotowania bez wątpienia warto poszukać restauracji, która umie przyrządzić nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *